Jezusowi przez ręce Maryi

 Informacja

AVE  MARIA . Do wszystkich uczestników 33-dniowych przygotowań do Aktu Oddania siebie Jezusowi przez Maryję. Nastąpiły   zmiany czasowe.

 Program na najbliższe dni wspólnych spotkań w Kościele Parafialnym przedstawia się następująco:

Poniedziałek 15 maja o godz. 19.30 modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza święta połączona z konferencją: Poznaj Jezusa Chrystusa, po Mszy św. adoracja przed Najświętszym Sakramentem połączona z rozważaniami Jezusa i Maryi;
w niedzielę 21 maja spotkania w ogóle nie będzie ze względu na  uroczystości pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii;

Poniedziałek 22 maja
, rozpoczęcie o godz. 19.30  Mszą Świętą a następnie nabożeństwo pokutne z modlitwą uniżenia;
Wtorek 23 maja, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz.,19.30, a następnie nabożeństwo Pasyjne z rozważaniami Męki Pańskiej według  wizji bl. Katarzyny Emmerich;
Środa 24 maja wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Uwieńczeniem naszych 33 dniowych przygotowań będzie uroczyste odczytanie i złożenie  Aktu  Zawierzenia podczas Mszy Świętej o godz. 19.30 oraz nałożenie łańcuszków  niewolnictwa. (według własnego uznania)

Można już powoli rozpoczynać przepisywanie tego Aktu, który rozpoczyna się na str.348-350 w 33-dniowym Przewodniku. Wcześniej koniecznie należy się zapoznać z Krokiem nr 23, str.346-347 w Przewodniku.. Co do łańcuszka należy  przeczytać wskazówki zawarte w Traktacie w części VIII rozdz. I, pkt. 3.. W poniedziałek 15-go należy dokonać wpłat zaległych oraz bieżących przez osoby, które jeszcze tego nie dokonały. Sprawa ważna. Więcej informacji będzie podanych na spotkaniu.


 

 

W dniach 21.04-24.05.2023 r. w naszym Sanktuarium odbywać się będą rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Program rekolekcji stworzył Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort, który jest zawarty w jego najbardziej znanym dziele „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło wszystkich, którzy już zawierzyli się Panu Jezusowi przez ręce Maryi, by ten akt odnowili. Serdecznie zapraszamy także wszystkich pozostałych wiernych. W tym roku przezywamy 10. rocznicę koronacji wizerunki Matki Bożej Królowej Świata – Opiekunki Ludzkich Dróg. To dobra okazja, aby ożywić naszą pobożność maryjną.

            Cały okres ćwiczeń duchowych jest związany z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów specjalnie przygotowanej książki. Trwa on przez 33 dni zgodnie ze wskazaniami. Każdego dnia czytamy fragmenty przeznaczone do rozważenia (potrzeba przeznaczyć około 20 - 30 minut dziennie na ćwiczenia duchowe). Wiąże się to z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów książki. Po 33 dniach przygotowań nastąpi uroczyste Zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi.

Akt oddania siebie Maryi podejmowali wielcy ludzie Kościoła, m.in. św. Pius X, Benedykt XV i Pius XI, bł. Stefan kardynał Wyszyński oraz św. Jan Paweł II, który w swoim herbie umieścił zawierzenie Bogurodzicy: „Totus Tuus” - „Cały Twój”, zaczerpnięte z pism św. Ludwika de Montfort. Idea oddania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Maksymiliana Kolbego. Również i my jesteśmy zaproszeni, by do nich dołączyć i doświadczyć niezwykłej opieki Matki Przenajświętszej, skorzystać z duchowego skarbu, przekazanego Kościołowi przez  św. Ludwika Marię. Maryja czeka właśnie na Ciebie ! Nie zmarnuj tej szansy, by przez Jej przyczynę oddać wszystko Jezusowi. Totus Tuus – cały Twój na wieki!

 

W naszej parafii w dniu 21 kwietnia br. na Mszy Świętej o godz. 18-tej rozpoczynamy wspólne 33-dniowe przygotowanie do Aktu ofiarowania się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi, według wskazań zawartych w  Traktacie św. Ludwika Maria Grignion de Montfort. Osoby pragnące przystąpić do tego szczególnego Aktu Zawierzenia zapraszamy do zapisania się na listę uczestników w najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. w Domu Parafialnym. Każdy zgłoszony uczestnik rekolekcji zaopatruje się w niezbędny osobisty Przewodnik Rekolekcyjny, który będzie mu towarzyszył przez 33 dni ćwiczeń duchowych, a na zakończenie tj. 24-go maja otrzyma imienny certyfikat, pamiątkowy, Akt Ofiarowania oraz Łańcuszek Niewolnika Maryi. Wszystkie potrzebne materiały będą zamawiane na bieżąco po dokonaniu zapisu. Informacje na temat przygotowań dostępne są na stronie internetowej parafii, wywieszonych plakatach oraz pod numerem telefonu: 696 375 365.

Na chwilę obecną jesteśmy w posiadaniu Traktatów, które można nabyć w zakrystii w cenie 25 zł  za egzemplarz.

Więcej informacji nt 33-dniowych rekolekcji w plikach poniżej:

Dla kogo rekolekcje

Wprowadzenie do rekolekcji

Redisigned by Parafia Sokołów Małopolski