OAZA

Ruch Światło – Życie w parafii Sokołów Małopolski

Wspólnota Ruchu Światło- Życie w Sokołowie Małopolskim sięga swoim początkiem lat osiemdziesiątych XX wieku (1982).

Przez poszczególne lata przeżywała wzloty i upadki. Była i jest grupą, którą pozwala zbliżać się do Pana Boga, drugiego człowieka i do siebie samego.

Obecnie sokołowska Oaza skupia w sobie dzieci i młodzież ze szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych.

Spotkania formacyjne odbywają się w każdy piątek. Od godziny 16.00 gromadzą się dzieci ze Szkoły Podstawowej. Najważniejszym punktem jest wspólna Eucharystia, a po Niej odbywają się spotkania dla gimnazjalistów i uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Spotkania odbywają się metodą Ruchu Światło-Życie. Wspólnota posiada
7 animatorów, którzy prowadzą spotkania. Moderatorem jest ks. Paweł Ciba.

Ważnym elementem formacyjnym są coroczne rekolekcje wyjazdowe
w których bierze udział ok. 50 osób.

W czasie wakacji każdego roku w turnusach wakacyjnych uczestniczy ok. 30 osób i animatorzy.

Mamy nadzieje, że Oaza w naszej parafii jest wierna Panu Bogu i charyzmatowi założyciela Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, oraz że prowadzi i nadal będzie prowadzić do Chrystusa jako źródła naszego życia.

Strona internetowa Ruchu Światło-Życie