Koło Przyjaciół Radia Maryja

rm2

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Tym wezwaniem pozdrawiamy Jezusa, Maryję oraz siebie wzajemnie.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii powstało 10 maja 1994 r. W obecnym 2013 roku obchodzimy 19-lecie istnienia. Jest to wielka łaska Boga i Matki Bożej Fatimskiej, która jest naszą opiekunką. Przewodnictwa Kołu podjęła się p. Celina Osiniak.

Członkowie Koła są również wielkimi czcicielami Matki Bożej Sokołowskiej, Opiekunki Ludzkich Dróg. Świadczy o tym m. in. przekazanie następujących wot od Koła Przyjaciół Radia Maryja i sympatyków tegoż radia:

• złoty łańcuszek z serduszkiem (w październiku 1994 r.)
  • żyrandol mosiężny (w styczniu 1996 r.)
  • pozłacane flakony (w 1997 r.)

oraz uczestnictwo w środowych nowennach ku czci naszej Pani Sokołowskiej.

rm1W każdą drugą niedzielę miesiąca odmawiamy różaniec w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz uczestniczymy w comiesięcznych Mszach Świętych sprawowanych w intencjach: Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Każdego roku w miesiącu lipcu bierzemy udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.  Uczestniczymy również w marszach i protestach domagających się miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam. Angażujemy się również w działania mające na celu obronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Aby wspomóc finansowo Radio Maryja oraz dzieła przy nim powstałe wysyłamy raz w miesiącu ofiarę pieniężną zgromadzoną w skarbonce znajdującej się w kościele parafialnym. Osobami odpowiedzialnymi za wybieranie i wysyłanie ofiar oraz posiadającymi wszelką dokumentację w tej sprawie są: Bandura Marianna, Kochańska Urszula, Pasierb Teresa, Rzucidło Katarzyna, Słonina Janina, Sudoł Zofia i Sidor Lucyna. Zajmujemy się też rozprowadzaniem czasopisma „W naszej Rodzinie”, co również przyczynia się do rozwoju tej katolickiej rozgłośni i dzieł przy niej powstałych.

Opiekunem Koła jest ks. proboszcz Jan Prucnal.

Wszystkich pragnących dołączyć do Koła Przyjaciół Radia Maryja serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej oraz comiesięcznej Mszy św. Dodatkową zachętą niech będą słowa św. Jana Pawła II: „Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio i, że nazywa się Radio Maryja”.